[email protected] +123 456 7890

madcenttranrarennoridegaharnanor.xyz

apologise, but, opinion, you are..

Category: Rock

Moj Kosovë Kosovë Eshkretë - Zef Tanushi - Kanga Ime Për TGjithë Brezat (Cassette)

15.09.2019
 |  8 Comments

8 thoughts on “ Moj Kosovë Kosovë Eshkretë - Zef Tanushi - Kanga Ime Për TGjithë Brezat (Cassette)

  1. Analisti Shefik Shkodra theksoi për gazetën “Kosova Sot” se ligji në Kosovë pothuajse nuk funksion fare. “Institucionet tona, si AKI, Policia, Gjyqi kot paguhen si institucione përgjegjëse për rend dhe siguri. Këto i mbulon politika ditore e interesit. Kur dikush nga politika ka .
  2. 10 Kosova Kryengritja shqiptare e vitit Në periudhën pikën kulmore të përpjekjeve për realizimin e synimit për autonomi brenda Perandorisë Osmane, shqiptarët e arrijnë.
  3. Rusët kanë shpenzuar shuma të mëdha parash në Mal të Zi, në përpjekje për ta bllokuar atë, por kanë dështuar. Është e qartë se do të dështojnë edhe në Kosovë. Nuk kam dyshim. Sapo Kosova t’i bëjë forcat e saj të sigurisë në përputhje me NATO-n, pres që ajo t’i përmbushë edhe kriteret e .
  4. Projekti Kosovë e Shëndetshme nënshkroi sot marrëveshje me gjashtë OShC që do të ofrojnë grante me vlerë të ulët për të ndihmuar financimin e zbatimit të politikave dhe standardeve aktuale në lidhje me strategjitë e zvogëlimit të ndotjes së mjedisit.
  5. Fillimisht, SHBA-të vendosen të anulojnë vizitën e planifikuar të Gjeneralit Orr nga Garda Kombëtare e Iowa-s në Kosovë, vizitë e cila kishte për synim bashkëpunimin bilateral në fushën e sigurisë. “Pasiqë pamë që kërkesat tona për të pezulluar taksën, nuk u morën .
  6. Një vjeçar në Kosovë ka ndërruar jetë, pasi ka humbur betejën me koronavirusin. Mësohet se viktima, nga Gjilani, ishte e shtruar në Klinikën Infektive. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka konfirmuar rastin e vdekjes së qytetarit të katërt nga kjo sëmundje infektive dhe i ka shprehur ngushëllime familjes.
  7. Gjatë ditës së sotme vendi ynë u godit nga një sërë tërmetesh, ndërsa lëkundjet janë dëgjuar edhe në Kosovë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në “Facebook” thotë se ka telefonuar menjëherë homologun e tij shqiptar, Ilir Meta dhe.
  8. Çështja e Kosovës është bërë “mollë sherri” në Qeverinë e Serbisë. Për shkak të qëndrimeve lidhur me politikën serbe për Kosovën, kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç, dhe ministri pa portofol në Qeverinë e Serbisë, Nenad Popoviç, vazhdojnë konfliktin mes vete. Ministri Popoviç, që është edhe kryetar i Partisë Popullore Serbe, ka thënë të shtunën se.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About Us

Donec ut ex ac nulla pellentesque mollis in a enim. Praesent placerat sapien mauris, vitae sodales tellus venenatis ac. Suspendisse suscipit velit id ultricies auctor. Duis turpis arcu, aliquet sed sollicitudin sed, porta quis urna. Quisque velit nibh, egestas et erat a, vehicula interdum augue.

Main Navigation
Contact Info

100 King St Melbourne PIC 4000, Australia

Phone: +123 456 7890
[email protected]
Design and Developed by Grace Themes